Al 10 jaar lang organiseert Theaterkantoor ligconcerten op de mooiste plekken van Nederland. Zo waren wij bijvoorbeeld te gast in Radio Kootwijk, het Scheepvaartsmuseum in Amsterdam, de Koepelgevangenis in Arnhem en de Post op de Neude in Utrecht. Wij vonden dat het tijd was om deze mijlpaal te vieren! Op zaterdag 30 augustus brengen we dat allemaal samen in de Werkspoorkathedraal in Utrecht. Het wordt geen traditioneel ligconcert, maar een avond vol korte, intieme optredens die vloeiend in elkaar overlopen.
Op het podium: onze artiesten die de afgelopen jaren het ligconcert vormgaven. Denk aan het hypnotiserende Canto Ostinato op vier vleugels door het Natalon Kwartet, de virtuose klanken van Bernd van den Bos en Joel Siepmann, de getalenteerde strijkers van Mirabeau Strings en de expressieve performance van Iris Hond.
Allemaal brengen ze een mini-concert, zorgvuldig op elkaar afgestemd. Samen vormen ze een avond die voelt als één doorlopend verhaal in muziek.
Kom liggen, sluit je ogen (of juist niet) en beleef het grootste ligconcert tot nu toe.
Het wordt een avond vol verrassingen en onverwachte wendingen, maar dit kun je in ieder geval verwachten
Zaterdag 30 augustus 2025
Ligconcert | Utrecht
Zaal open | 19.00 uur
Aanvang | 20.30 uur
ℹ️ Na aanvang concert geen toegang meer
⏳ Duur concert +/- 90 minuten (zonder pauze)
👤 Minimum leeftijd is 8 jaar; kinderen onder de 16 jaar alleen onder begeleiding van een volwassene.
♿️ De zaal is rolstoeltoegankelijk
❔Meer informatie over onze Stellae Ligconcerten vind je hier
LET OP: Er zijn 2 soorten ligplaatsen, goud & zilver ring.
Zie voor meer informatie de plattegrond elders op deze pagina.
Tickets [ongeplaceerd]
Golden ring | €55,-
Silver ring | €45,-
Zitplaats | €49,-
Young Star | €25,- (tot 12 jaar)
Vergeet je eigen matje of luchtbed niet mee te nemen!
🅿️arkeerinformatie
Voor dit concert worden (alleen voorverkoop) parkeerplaats tickets verkocht voor personen auto’s.
P1 – Tractieweg | €15,-
Er kan geen garantie gegeven worden op een plek met een laadpaal. Deze zijn ook niet te reserveren.
Dit jaar viert ook de Werkspoorkathedraal haar tienjarig bestaan als culturele locatie, een dubbele mijlpaal dus, wat deze avond extra bijzonder maakt.
De Werkspoorkathedraal werd begin 20e eeuw gebouwd als onderdeel van de Werkspoorfabrieken, waar duizenden Utrechters werkten aan locomotieven, treinwagons, bruggen en ander groot staalwerk. Het imposante gebouw met zijn hoge bogen, stalen constructies en enorme raampartijen vormde het kloppend hart van de Nederlandse industrie. Hier werd met precisie, kracht en vakmanschap gebouwd aan de toekomst van het land.
In de jaren zestig en zeventig raakte de fabriek in verval. De industrie trok weg, de hallen kwamen leeg te staan, en wat ooit een plek van vooruitgang was, werd stil. Maar de ziel van het gebouw bleef voelbaar.
Na jaren van leegstand begon er iets nieuws. De Werkspoorkathedraal werd niet gesloopt, maar behouden, versterkt en opnieuw in gebruik genomen. Niet als fabriek, maar als ruimte voor cultuur. Inmiddels is het een plek waar theater, kunst, design en muziek samenkomen.
Wat bleef, is het karakter. Industrieel en rauw, maar ook open en warm. De geschiedenis leeft in elke hoek, en tegelijk is het een plek vol nieuwe energie.