Stellae ligconcert Glass & Beving

Een audiovisuele totaalervaring in Fabrique des Lumières

Op donderdag 19 november 2026 klinkt de muziek van Philip Glass en Joep Beving tijdens een bijzonder Stellae ligconcert in Fabrique des Lumières.

Pianist Bernd van den Bos en violist Robert Baba spelen live terwijl de expositie Hollandse Meesters de monumentale hal van de voormalige Westergasfabriek vult met metershoge kunstwerken.

Liggend op je eigen matje of luchtbed word je omringd door piano, viool en de schilderijen van onder anderen Vermeer, Rembrandt en Van Gogh.

Concertinformatie

Glass & Beving

De muziek van Philip Glass en Joep Beving wordt gekenmerkt door herhaling, verstilling en langzaam veranderende melodieën.

Glass behoort tot de grondleggers van het minimalisme. Zijn herkenbare patronen zijn voortdurend in beweging en krijgen door de combinatie van piano en viool extra kleur.

Ook in de muziek van de Nederlandse pianist en componist Joep Beving staan eenvoud en ruimte centraal. Zijn ingetogen composities vormen een vanzelfsprekende verbinding met de schilderijen die rondom het publiek tot leven komen.

Tijdens dit concert brengen Bernd van den Bos en Robert Baba de muziek van beide componisten samen in één programma.

Bernd van den Bos

Piano en viool: Bernd van den Bos & Robert Baba

De muziek van Philip Glass en Joep Beving wordt deze avond live uitgevoerd door pianist Bernd van den Bos en violist Robert Baba.

Voor Bernd is Fabrique des Lumières inmiddels bekend terrein. Hij speelde hier eerder tijdens Stellae ligconcerten en weet hoe bijzonder de combinatie van live pianomuziek en de metershoge projecties in deze ruimte kan zijn.

Aan de vleugel brengt hij de verstilde, repetitieve composities van Glass en Beving tot leven. Naast hem speelt Robert Baba op viool. Met zijn warme, expressieve spel voegt hij een extra laag toe aan de muziek: soms subtiel verweven met de piano, dan weer nadrukkelijk op de voorgrond.

Twee musici, piano en viool, midden in een wereld van bewegende Hollandse meesterwerken.

Ligconcert Theaterkantoor

Expositie Hollandse Meesters

De expositie Van Vermeer tot Van Gogh – Hollandse Meesters neemt je mee door de Nederlandse schilderkunst.

Werken van Vermeer, Rembrandt, Van Gogh en andere grote Nederlandse schilders verschijnen op de metershoge muren en vloer van Fabrique des Lumières. Bekende portretten, landschappen en alledaagse taferelen worden uitvergroot en bewegen door de hele ruimte.

Vanaf je eigen matje beleef je de schilderijen van dichtbij, terwijl Bernd van den Bos en Robert Baba live spelen op piano en viool.

Een voormalige machinehal vol kunst, licht en muziek

Geen witte muren. Geen bordjes met jaartallen. En geen schilderijen waar je op afstand naar kijkt.

In Fabrique des Lumières stap je midden in de kunst. Metershoge projecties bewegen over de muren en vloer, terwijl beeld en geluid de voormalige machinehal volledig vullen.

Ook het gebouw zelf heeft een verhaal. Fabrique des Lumières is gevestigd in de oude machinehal van de Westergasfabriek, gebouwd in 1885. Waar ooit de machines draaiden die Amsterdam hielpen voorzien van gaslicht, verschijnen nu kunstwerken op muren tot wel 17 meter hoog.

En precies midden in die wereld vindt het Stellae ligconcert plaats. Terwijl je ligt, vullen de klanken van Glass en Beving de ruimte en bewegen de Hollandse Meesters om je heen.

Een concertzaal is het niet. En dat is precies de bedoeling.

Twee concerten op één avond

Later op de avond speelt Bernd van den Bos muziek van Ludovico Einaudi bij de onderwaterbeelden van de expositie De Zee.

Wil je beide ligconcerten beleven? Kies dan voor het Stellae Duo Ticket en bezoek Hollandse Meesters én Einaudi’s Underwater op één avond.

Silver Ring | €65 in plaats van €79,90
Golden Ring | €85 in plaats van €99,90

Bekijk Einaudi’s Underwater

ligconcert einaudi

Praktische informatie

Datum: donderdag 19 november 2026
Locatie: Fabrique des Lumières, Amsterdam
Zaal open: 18.15 uur
Aanvang: 19.00 uur
Duur: circa 60 minuten, zonder pauze

Concertvorm: Stellae ligconcert
Uitvoering: Bernd van den Bos, piano & Robert Baba, viool

Plaatsen: ongeplaceerde ligplaatsen, Golden Ring & Silver Ring
Meenemen: een eigen matje of luchtbed

🎟️ TICKETS:

Ligplaats
Golden Ring | €49,95
Silver Ring | €39,95
Young Star | gratis (kinderen van 8 t/m 12 jaar, max. 1 per volwassene)

Golden Ring: zicht op het podium
Silver Ring: geen garantie op zicht op het podium

Het concert wordt versterkt en is vanuit beide ringen goed te horen. Bekijk voor de indeling de plattegrond op deze pagina.

Heb je een Ligpakket cadeau gekregen? Voor de Golden Ring is een upgrade beschikbaar in de ticketshop.

Zaalindeling

Zaal FDL

Enkele voorwaarden en extra informatie:

ℹ️ Na aanvang is geen toegang meer mogelijk.
👤 Minimum leeftijd is 8 jaar; kinderen onder de 16 jaar alleen onder begeleiding van een volwassene.
♿️ De zaal is rolstoeltoegankelijk.
❔ Meer informatie over onze Stellae ligconcert vind je hier

Beleef de Hollandse Meesters liggend

luchtbedje oppompen

Stellae, hét ligconcert
in Fabrique des Lumières Amsterdam